Rüyada Ziyaret görmek

Rüyada Ziyaret görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah -c.c.- sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl-i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya, Akrabayı rizaret etmek uzun ömre ve rızık bolluğuna delalet eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında yabancı veya hiç sevmediği kimseyi ziyaret ettiğini görmesi; o kimsenin üzücü bir haber alacağına, kişinin rüyasında dostlarından birini ziyaret etmesi is kimsenin şanslı ve mutlu bir kimse olduğuna yorumlanır.


Nablusi: Rüyada Peygamberimizi ziyaret, salih amellerle kendisini Allah-u Teala Hazretlerine sevdirmeye, korkudan emin olmaya ve halkın büyüklerine yaklaşmaya, şanın yücelmesine, alim ve büyük kimselere muhabbet etmeye ve ehl-i beyt'i ve onları sevenleri sevmeye delalet eder. Peygamberimizi görmek, Bazen de hidayet ilim ve olgunluğa delalet eder.
Rüyada Beytü-l Mukaddesi ziyaret, berekete, ilimlere, harika sırlara muttali olmaya delalet eder.
Hz. İbrahim (A.S.)ı ziyaret, ana babaya itaat ve onlara iyiliğe, söz ve işle kendini onlara sevdirmeye delalet eder. Bazen de bu rüya, ilim talebinde çalışmaya, hayırlı ve itaatkar kimselere sevgi bağlamaya, dünya ve ahiret hayrından arzu ettiği şeye erişmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Hususi günlerde kabir ziyareti, ibadet veya adeti üzere gezmeye çıkmak şunlarla tabir olunur. Düğün, sünnet düğünü, emir, sefer, gaza ve cihad.
Böyle bir mevsim için bir cemaatle beraber çıktığını gören, üzüntüden kurtulur. Harpte ise, zafer nasip olur. Bir rivayete göre mevsimden mevsime çıkmak; esaretten kurtulmaktır.
Kirmani'ye göre bu rüya ferah, sevinç, hayır, rahat ve gönül huzuru ile yorumlanır