Rüyada Zeytinyağı görmek

Rüyada Zeytinyağı görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya:

 • İlme, berekete, hidayete, batın" nura, helal rızka, göz ve kalp nuruna,
 • Bununla yağlanmak şifaya,
 • Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya;
 • Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, ilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme delallet eder.


  Molla Cami: Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır. Rüyada zeytinyağını içtiğini gören kimse, sihire veya hastalığa yakalanır. Zeytinyağı, ilim, bereket ve hidayet, batıni nur ve helalrızıktır. Bazen zeytinyağı göz veya kalp nuruna, bazen de yeni çocuğa işarettir. Rüyada temiz ve güzel zeytinyağının çirkin olarak görülmesi sözü bozmaya, kötüsünün güzel veya hoş olduğunun görülmesi ise, güzel muamele ve güzel itikada işarettir.


  Nablusi: Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır.
  Rüyada zeytinyağını içtiğini gören kimse, sihire veya hastalığa yakalanır.
  Zeytinyağı, ilim, bereket ve hidayet, batini nur ve helal rızıktır. Zeytinden başka şalgam ve çitlenbik gibi şeylerin yağı, ekseriya kendisinde şüphe veya sultana ait olan maldır.
  Bazan zeytinyağı göz veya kalp nuruna, Bazen de yeni çocuğa yahut kesik ve kırık gibi şeylerin meydana çıkmasına delalet eder.
  Rüyada temiz ve güzel zeytinyağının çirkin olarak görülmesi sözü bozmaya, kötüsünün güzel veya hoş olduğunun görülmesi işe, güzel muamele ve güzel itikada delalet eder.


  Seyyid Süleyman: Bkz. Yağlar.

 •