Rüyada Yeni Doğan Bebek görmek

Rüyada Yeni Doğan Bebek görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Molla Cami: Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, üzüntüye, kedere, cahil halka ve oyun oynayan kimseleri idare etmeye işarettir.Rüyada yere bırakılmış küçük bir kızı yerden kaldırsa veya kucağına alsa ya da çocuğu uyutsa eğer, o kimse hapis veya muhasara altında yahut bir düşmanlıktan dolayı zahmet ve mihnet içinde ise, yahut borçlu ya da fakirse, o kimse o hallerden kurtulur, üzüntü ve kederi gider.Eğer anlatılanların hiç birisi yoksa, görülen küçük çocuk, üzüntü ve kederdir. Hasta bir erkek veya bir kadın rüyada küçük bir çocuk doğurduğunu görse, hastalıktan kurtulurlar.


Nablusi: Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, üzüntüye, kedere, cahil halka ve oyun oynayan kimselerle idare etmeye delalet eder.
Rüyada yere bırakılmış küçük bir kızı yerden kaldırsa veya kucağına alsa ya da çocuğu uyutsa; eğer o kimse hapis veya muhasara altında yahut bir düşmanlıktan dolayı zahmet ve mihnet içinde ise, yahut borçlu ya da fakirse, o kimse o hallerden kurtulur ve küçük bir kızla müjdelenerek üzüntü ve kederi gider.
Eğer anlatılanların hiç birisi yoksa, görülen küçük çocuk, üzüntü ve kederdir.
Eğer hasta bir erkek veya bir kadın rüyada küçük bir çocuk doğurduğunu görse, hastalıktan kurtulurlar. Ancak ağzmdan doğurduğunu görse, bu durumda ölüme delalet eder.