Rüyada Yakup (a.s.) görmek

Rüyada Yakup (a.s.) görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya:

 • Rızka, nimete, eş ve çocuklara,
 • Onu görmek, bir çocuğundan dolayı bir süre üzüntü çekmeye, rüya tabircisine, çok mala, yolculuğa, yitiğin bulunmasına, piyasanın pahalılaşmasına delalet eder.


  Nablusi: Rüyada Yakup (A.S.)'ı gören kimse, rızık, kuvvet, zahiri nimet, zevce, yardımcı ve evlad ile rızıklanır. Çocuklarından birisi tarafından kendisine üzüntü ve keder gelir. Bilahere o üzüntü ve keder ondan giderek sevince erer.
  Rüyada Yakup (A.S.)'ı gören kimse, ibadet ederek Allah (C.C.)'a yaklaşır. Fakirlere tasadduk eder. Ona sıkmtı ve keder erişir. Arkadaş ve dostları onun için mahzun olurlar. Bazen de o kimsenin gözleri kör olur, sonra Allah (C.C.) onun gözlerine şila bahşeder.
  Rüya sahibinin kaybolmuş oğlu varsa salimen onun yanma döner. Kaybı varsa Allah (C.C.) onları onun yanında bir araya getirir. Bazen de Yakup (A.S.)'ı gören kimse, hastalık ve çocuğundan dolayı bir belaya düşer. Ancak onun akıbeti inşallah iyi olur.
  Rüyada Yakup (A.S.)'ı görmek üzüntüye çoluk çocuğunu ve çok sevdiği kimselerini kaybetmesine delalet eder.
  Yakub (A.S.)'ı görmek bazan da, kendisine mal ve çocuğu hususunda hile yapacak bir kimseye delalet eder.
  Yakub (A.S.)'i görmek rüya tabircisine, çok mala, yolculuğa, piyasanın pahalı olmasına, kaybolmuş bir şeyin bulunmasına, mevcut olan bir şeyin kaybolmasına, ailesi hakkında güzel bir akıbete, mal ve çocuğa delalet eder.
  Bir kadın rüyada Yakub (A.S.)'i görse, o kadın, çocuğunun hapse girmesinden veya herhangi bir şeyden dolayı itham edilmesinden korkulu Ve onun çocuğu itham edildiği şeyden beri olur.


  Seyyid Süleyman: Bu rüyayı gören, önceleri evladı yüzünden üzülür. Fakat sonunda feraha çıkıp sevinir. Kayıp kimsesi varsa, selametle döner.

 •