Rüyada Timsah görmek

Rüyada Timsah görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Alçak ve hakir düşmana, hain hırsıza, zalim tüccare ve polise delalet eder.


Molla Cami: Timsah görmek, polise işarettir. Timsah, hain bir hırsızdır. Zalim ve hain tüccara da işarettir. Timsahın, kendisini denize çekerek boğduğunu gören kimse, bir polisin eline düşer ve polis onun zulmen malını alarak öldürür. Eğer timsahtan kurtulmuş ise mezkur polisten de kurtulur.Rüyada timsah, fişka (günaha), harama, korkuya ve haram kazanca, rüzgarın esmesi ve yol kesicilerden korkmaya işarettir.Bazen timsahı görmek, boğulmak sebebiyle ömrün tükenmesine işarettir. Timsah görmekte hayır yoktur. Bazen timsah, alçak ve hakir düşmana işarettir. Timsahı karada da görmede hayır yoktur.Timsahı sudan karaya çektiğini gören kimse, düşmanına ve borçlusuna galip gelerek istediğini alır.Timsahın etinden, derisinden ve yağından bir şeye malik olduğunu görse, malik olduğu miktarca düşmanının malından eline geçer.


Diyanet: Rüyanızda bir timsah görmeniz; sert ve aksi bir kişi ile tartışarak neticede onunla mahkemelik olacağınıza işaret şeklinde tabir olunur.


Nablusi: Timsah görmek, polise delalet eder. Çünkü timsah denizin en şerlisidir. Dost ve düşman ondan emin değildir. Timsah, hain bir hırsızdır. Zalim ve hain tüccara da delalet eder.
Timsahın, kendisini denize çekerek boğduğunu gören kimse, bir polisin eline düşer ve polis onun zulmen malını alarak öldürür. Eğer timsahtan kurtulmuş ise mezkur polisten de kurtulur.
Rüyada timsah, fıska, harama, korkuya ve haram kazanca vahut rüzgarın esmesi ve yol kesicilerden korkmaya delalet eder. Bazan timsahı görmek, boğulmak sebebiyle ömrün tükenmesine delalet eder.
Timsah görmekte hayır yoktur. Bazan timsah, alçak ve hakir düşmana delalet eder. Timsahı karada da görmede hayır yoktur. Zira yaşayamayacağı bir yere geçmiştir.
Timsahın kendisini suya çektiğini gören kimsenin evinden sultan veya başka bir kimse zorla bir şey alır.
Timsahı sudan karaya çektiğini gören kimse, düşmanma ve borçlusuna galip gelerek istediğini alır.
Timsahın etinden, derisinden ve yağından bir şeye malik olduğunu görse, malik olduğu miktarca düşmanının malından eline geçer.


Seyyid Süleyman: Timsah; asla güvenilmeyecek gaddar bir düşmanın veya zalim ve inatçı birinin temsilcisidir. Rüyasında eline bir timsah geçtiğini gören, böyle bir adamla arkadaş olur. Timsahın kendisini suya çektiğini gören, hükumete ceza öder. Timsahın kendisini suda boğduğunu gören, helak olur. Bir timsahı sudan karaya çektiğini gören, düşmana galip gelir. Eline timsah derisi, eti ve kemiği geçen, düşmanının malından bir miktar alır.


Guncel: Rüyada timsah görmek, ihaneti, aldatmayı ve saklı içgüdüleri simgeler. Bu rüya, bir olayda ihtiyaç duyduğunuz yeni bakış açısına da işaret ediyor olabilir. Timsah rüyası, gerçek ve maddi dünya ile bastırılmış ve duygusal bilinçaltı arasındaki geçiş yapma yeteneğinizle de yorumlanabilir. Başka bir tabirde, timsahlar iyileşme gücü ve yetkinliğini temsil eder.
Timsahtan kaçtığını görmek, bilinçaltınızda yer alan acı veren ve rahatsız edici bir olayla yüzleşememenizle tabir edilir. Kabullenemediğiniz bir duygu sizi yiyip bitirmek ve kontrolü ele almak üzere olabilir…