Rüyada Taha Suresi görmek

Rüyada Taha Suresi görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Molla Cami: Rüyada Taha suresini okuduğunu görmek, hayra işarettir.Rüyada Taha suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, çok sevaba, düşman üzerine galip gelmeye, hesabın kolaylaşacağına işarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Tâhâ Sûresi'ni okuduğu­nu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin birtakım hayırlı işler yapmakla tanınacağına, din yolunda iyiliklere devam edeceğine, düşmanlarına üstün geleceğine, eğer gurbette ise evine döneceğine delalet eder.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin'in kavline göre, bu Sureyi rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören; düşmanlarına galip gelir.
Kirmani diyor ki: Hayırseverliği ile şöhret bulur. Her türlü kötülükten muhafaza olur. Dininde hatalı davranır, gaflet içinde kalır. Fakat, sonra bu halini düzeltir.
Cafer-i Sadık şöyle diyor: Halka arasında dindarlığı ile tanınır.
Nafi ve İbn-i Kesir diyorlar ki: Büyücülere düşman olur. Cenab-ı Hakk onun vasıtasıyle bunların bir çoğunu ortadan kaldırır.
İbn-i Fuzale'ye göre rüya sahibi, teheccüd namazını ve hayır yapmayı sever. Dini emirlere uymakta gafil davranır. Sonra tevbe eder. Allah (C.C.) Hazretlerine tabi olur.
Abdulgani diyor ki: Gurbette ise, ailesine kavuşur. Düşmanını yener ve müşriklerin (kafirlerin) helakine vesile olur.