Rüyada Solucan görmek

Rüyada Solucan görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya:

 • Solucan ve bu türden diğer canlılar mala, menfaate, insanın geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere yahut nefret edilen bir şeye delalet eder.


  Molla Cami: Solucan, insan ile beraber sofrasından yemek yiyen akraba ve ailesine işarettir. Bundan dolayı solucandan nefret edilen bir şeyi görse, birlikte yemek yediği birisinden ayrılır.


  Diyanet: Rüyanızda elbiseniz üzerinde bir solucan görmeniz; elinize bir mal geçeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir yerde irice bir solucan görmeniz; sizin büyük bir itibar ve şeref göreceğinize delalet eder. Bir kimsenin rüyasında yeşil bir solucan görmesi; o kimsenin dürüst ve temiz bir hanımla evleneceğine işaret eder. Rüyanızda ağzınızdan veya gerinizden solucan çıktığını görmenizi yaptığınız fena bir işten dolayı zarar göreceğinize, rüyanızda ilaç içerek solucan düşürdüğünüzü görmeniz; sizin ev halkından bir kaçını kaybedeceğinize yorumlanır.


  Seyyid Süleyman: Rüyada solucan cinsinden kurt görmek; mal, menfaat, aile ve nefret edilecek bir durum ile tabir olunur. Elbisesinin üzerinde kurt gören, mal kazanır. Vücudundan kurtlar döküldüğünü görenin, aile fertleri ve yardımcıları çoğalır. Bir yerde büyük bir kurt görmek; şeref ve makamdır. Etini kurtların yediklerini gören malı sayesinde ailesini ve yardımcılarını geçindirir. Yeşil kurt gören, dindar bir kadınla evlenir.
  Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Karın kurdu yani solucan görmek; aile fertlerine, bir rivayete göre, rahatsızlık verecek bir akrabaya delalet eder. Ayaklarının etrafında kurtların toplanmış olduğunu görenin, aile fertleri ve yardımcıları çok olur. Evindeki yiyeceklere kurt düştüğünü görenin ailesi, başkalarının malından geçinir.
  Kirmani demiştir ki: Rüyasında toprağı kazarak solucan çıkardığını gören, toprak sayesinde mal kazanır. Çok sayıdaki toprak solucanının kümeler halinde toplandığını görmek; feyiz, bereket ve büyük servettir.
  Rüyasında ağzından ve burnundan solucan çıktığını gören, fena bir iş yapar ve bu sebeple zarara uğrar. İlaç içerek solucan düşürdüğünü gören aile fertlerinden bazılarını evden çıkarır.

 •