Rüyada Soğan Ve Tohumu görmek

Rüyada Soğan Ve Tohumu görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Nablusi: Rüyada soğan yemek, şerre delalet eder.Soğan yediğini gören kimse hasta ise, vefat eder.Yeşil soğan, meşakkatle kazanca delalet eder.Çok soğan, hüzün ve ayrılıkla beraber sağlamlığa delalet eder.
Rüyada kötü kokulu sebzeleri yediğini gören kimsenin gizli olan şeylerinin aşikareye çıkması ve ev halkı tarafından ona arız olan buğza delalet eder.
Kötü kokulu sebzelerden soyulup çıkarılan kabukları, zarara delalet eder. Çünkü fazlası atılmaktadır.
Hasta kimse rüyasında az miktarda soğan yese ölmesine, çok yese hastalıktan iyileşmesine delalet eder.
Soğanı rüyada görüp yememek, hayra; yemek, şerre delalet eder.
Rüyasında soğan soyduğunu gören kimse birisine yaltaklık eder.
Soğan maldır.
Yolcu için soğan yolculukta sıhhat ve selamette olmasıdır.


Seyyid Süleyman: Cafer-i Sadık (R.A.) rüyada soğan görmeyi şunlarla tabir ediyor: Haram mal, gıybet ve nedamet. Bir rivayete göre soğan, dinde noksanla veya kötü sözle yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Rüyada soğan görmek; gizli eşyaya veya çirkin bir işe delalet eder. Bir kavle göre mala işarettir. Soğan soymak; büyüklere dalkavukluk yapmaktır. Bazı tabircilere göre soğan ve sarmısak kabukları yaltaklanarak mal beklemektir. Taze soğan, kötülüğüyle tanınan bir bedeviye işarettir. Elinde taze soğan gören, kötü bir iş yapar.
Bir rivayete göre, rüya sahibi dindarsa, rüya hayırla yorumlanır. Pişmiş soğan yediğini gören, ömrünün sonlarında tevbekar olur. Soğan tohumu, haram mala delalet eder.