Rüyada Sıtma görmek

Rüyada Sıtma görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Sıtma borca, güzel elbiseye yahut hamama; Sık sık sıtma olduğunu görmek günahta ısrar ediyor olmaya, Sıtmalı olduğunu görmek sağlıklı ve uzun yaşamaya. çok mala ve insanların kendine gıpta etmelerine, Çok titreten sıtma ibadetlerde gevşek davranıldığına delalet eder. Ölüm derecesindeki sıtma, büyük bir günahtan dolayı kişiye ikazdır.


Diyanet: Rüyanızda sıtma hastalığına yakalandığınızı görmeniz; sizin keder ve sıkıntıya maruz kalacağınıza işaret eder. Kişinin rüyasında sıtma hastalığı sırasında ayağa kalktığını görmesi; o kişinin hayrete düşecek kadar keder ve acıya katlanacağına delaletle tabir olunur.


Nablusi: Rüyada sıtmaya yakalanmak, borcu ödemeye delalet eder. Çünkü sıtma günahlara kefarettir. Bazan da sıtma, korkutma ve tehdide delalet eder. Eğer sıtma borca delalet ederse o borç 360 dirhemdir. Çünkü bir gün sıtma bir seneye kefarettir. Sene ise insanların azası sayısında 360 gündür.
Bazan sıtma yaz gününde soğuk ve kış gününde sıcak ve hararetli olursa güzel elbiselere delalet eder. Bazan da sıtma, hummadan, evlattan yahut ortaktan muzdarip olup sıkılmağa ve vaadini yerine getirmeye delalet eder. Çünkü sıtma her mü'minin ateşten nasibidir. Sıtma ve ona yakalanan kimse ile Allah'ü Teala'nın arasını ıslah için ölüm meleğinin elçisi ve korkutucusudur.
Bir kimse rüyada her gün sıtma oluyor görse, günah işlemekte devam etmesine, gün aşırı oluyorsa, kendisini azaba atacak ve tevbe ettiği günaha delalet eder. Eğer sıtma kendisini bir gün tutup iki gün bırakır ve dördüncü günü tekrar yakaladığını görse, o kimsenin azaba düştüğüne ve tekrar tekrar tevbe ettiği günahına delalet eder.
Fazla titreten sıtma, bir işi benimsemeyip ağır almaya ve batıl şeylerde acele etmeye delalet eder.
ölüm derecesinde bir sıtmaya yakalandığını hatta ölerek kefen-lendiğini gören kimse, bir günah yahut bir cinayette ısrar eder ya da Allah'a (C.C.) yakışmayacak şeyi yapmaya cesaret etmesine delalet eder. Bu rüya, sahibinin tevbe istiğfar etmesi için korkudur. Bu rüyayı ancak asî ve zalim kimseler görür.

Kendisinin sıtmalı olduğunu görenri ömrü uzun vücudu sağlam, malı çok ve insanların ona gıpta edip' sığınmalarına delalet eder. Çok titreten sıtma, dinî işlerinde tembellik ve umursamazlığına delalet eder.
Bazan da sıtma, rüya sahibinin gireceği ve orada sıkıntı ve susuzluğa düşeceği hamama delalet eder. ,


Seyyid Süleyman: Bkz. Humma.


Guncel: Rüyada sıtmadan dolayı titrediğini görmek, yakın gelecekte fiziksel bir rahatsızlıkla tabir edilir.
Başkalarının sıtmaya yakalandığını görmek, aldırmazlığınız ve ilgisizliğinizle birilerini kızdıracağınıza işaret eder.