Rüyada Silah görmek

Rüyada Silah görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Oüşmana galip gelmeye, güç ve kuvvete, her çeşit marazdan ve üzüntüden kurtulmaya, Silah ilme, din" hayatının güzelliğine, doğru habere; Silah yapan yahut satan kimse zalim ve gaddar yöneticiye delalet eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında her ne şekilde olursa olsun silah görmesi; kuvvet, şeref, memuriyet, emniyet ve başkanlıkla tabir olunur. Hasta bir kimsenin rüyasında üzerinde bütün silahları taşıdığını görmesi; o kimsenin şifa bulup iyileşeceğine, eğer bir şeyden çekinip korkuyorsa o korkusundan kurtulacağına, eğer yolcu ise selametle yoluna devam edip geri döneceğine işaret eder.


Nablusi: Rüyada görülen silah, düşmana galip gelip zafer bulmaya, kuvvete ve hastalıkları def etmeye delalet eder.
Bir kimse üzerinde silah olduğunu görse, kendisi de silahı olmayan bir kavim arasmda bulunsa o kimse o kavmin reisi ve silahın iyiliği miktarınca halkın rağbet ettiği birisi olur.
Bir kimse silahlı olduğu halde halkın kendisine baktıklarını görse, halk, o kimsenin dedikodu ve gıybetini yapar.
Eğer bakan halk, ihtiyar kimseler ise, onlar o kimsenin dost ve ahbabıdırlar. Bakanlar genç iseler, o kimsenin kötülüğünü isteyen düşmanlarına delalet eder.
Üzerinde silah olduğunu ve onları kullanmaya kudreti olduğunu gören kimsenin, kemal sahibi birisi olduğuna, arzu ve isteğine ulaşmasına delalet eder. Hastalar hakkında bu rüya onların ölümüne delalet eder. Bazan da bu rüya, dinde salah'a delalet eder. Rüyayı gören korkuyorsa ve hasta ise Allah-ü Teala Hazretleri (C.C.) şifa verir. Eğer yolcu ise, ailesine sağ salim olarak döner.
Bir kimse soyularak silahının elinden alındığını görse, devlet ve saltanatının ve kavminin kuvvetsiz ve zayıf olmasına delalet eder.
Rüyada silah kuşanmak, ilme, kişiyi fakirlik ve şiddetden kurtaracak mala ve düşmanı kovmaya, korktuğu kimseye galip gelmeye delalet eder.
Rüyada silah kuşanmak, kendisiyle hastalık ve dertlerin giderildiği ilaca, şeytanın şerrinden kendisini muhafaza eden hanıma delalet eder.


Seyyid Süleyman: Kirmani ve diğer büyük tabirciler, bütün silahları; kuvvet, şeref, devlet, memuriyet, emniyet vb. gibi güzel manalarla ifade etmişlerdir. Silahlandığını gören rüya sahibi hastaysa, şifa bulur. Yolcuysa, memleketine selametle döner.