Rüyada Sıkıntı görmek

Rüyada Sıkıntı görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kendini sıkıntılı görmek geçim darlığına, bir şeyden korkmaya; Sıkıntıdan şikayetçi olduğunu görmek arzu ettiği şeye kavuşmaya; Meşakket hasta için ölüme, diğerleri için zahmetli bir işe yahut cihada delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Zulmet.)


Molla Cami: Bir kimsenin rüyasında kendisini sıkıntılı görmesi, maişetinde genişlik ve ferahlığın olmamasına, bazen de uyanıkken işlediği günahların neticelerine ve bu neticelerin dünyada olacağına işarettir.Bir kimse, rüyada sıkıldığını görse, korkuya uğrar. Sıkıntıdan dolayı şikayet ettiğini gören kimse, arzusuna erişmeye işarettir.


Nablusi: Bir kimsenin rüyasında kendisini sıkıntılı görmesi, maişetinde genişlik ve ferahlığının olmamasına, bazan da uyanıkken işlediği günahların neticelerine ve bu neticelerin dünyada olacağına delalet eder.
Bir kimse, rüyada sıkıldığını görse, korkuya delalet eder. Sıkıntıdan dolayı şikayet ettiğini gören kimse, arzusuna erişmeye delalet eder.


Guncel: Rüyada sıkıntı ya da zorlukla karşılaştığını görmek, süregelen kısmetsizlikle ve hatalarla yorumlanır.
Başkalarının sıkıntı içinde olduğunu görmek, kasvetli/üzüntülü durumlarla ve yakın bir kişinin ciddi bir hastalığa yakalanmasıyla tabir edilir.