Rüyada Şeker görmek

Rüyada Şeker görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: İlme, Kurdan okumaya, güzel sanatlara ve geçerli mesleklere, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, ferahlık ve sevince ve mala, tatlı söze, Nöbet şekeri ferahlığa, yağmur yağmasına, söz ve davranışta samimiyete ve ıhlasa, Şeker satmak üzüntü ve kedere, almakssa sevince ve hayırlı işlere, Şeker bazen zorluk ve sıkıntı ile elde edilen mala delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Şekerci, Tatlılar.)


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında şeker görmesi; o kimsenin feraha ve sevince kavuşacağına işaret eder.


Nablusi: Rüyada şeker görmek, çetinlik, meşakkat ve sıkıntı ile elde edilecek rızka delalet eder..Bazen şeker, zindan ve hapislikten kurtulmaya ve hastalıklardan şifa bulmaya, hamile kadın için sıkıntıdan sonra rahatlık ve ferahlığa, bazen da ilim, Kur'an ve san'atla meşgul olmaya delalet eder. Bazen da şeker nakid mala delalet eder.
Rüyada şeker görmek, ferahlık, sevinç, hastalıktan şifa bulmaya, üzüntü, keder ve sıkıntıların gitmesine ve her arzu ettiği şeye kavuşmaya, şekeri yapan veya yiyen yahut şekere malik olan kimse için de her işin sonucunu almaya delalet eder.
Eğer şeker, hanıma delalet ederse, alacağı hanımı asaletli ve güzeldir. Eğer çocuğa delalet ederse dünyaya gelecek çocuğu yüce, şanlı ve her ilimde bilgisi olan zeki ve alim bir çocuk olur.
Eğer şeker mala delalet ederse, erişeceği mal helaldir. Eğer ilme delalet ederse, nail olacağı ilim bid'attan temizdir.
Şeker, mala da delalet eder.
Bir adet şeker, severek çocuğunu öpmek, yahut çocuktur. Çok olan şeker, dedikoduya delalet eder.
İbn-i Şirin (R.A.) rüyada şeker satmakta hayır yoktur, demiştir.
Nöbet şekeri söz ve amelde ihlasa delalet eder. Bazen nöbet şekeri, ferahlığa, ziraattan elde edilecek faydaya ve yağmur yağmasına delalet eder.