Rüyada Sandık görmek

Rüyada Sandık görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kadın yahut hizmetçiye, kişinin evine, dükkanına, bekarın evlenmesine, yoksulun zengin olmasına; Yolculuk sandığı yolculuğa yahut bir yere gönderilecek elçiye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen sandık, kadına işarettir. Sandık görmek, rüya sahibinin evine, hanımına ve dükkanına işarettir. Sandık görmek bekar kimse için evlenmeye, fakir içinde zenginliğe işarettir.Yolculuk sandığı da sefere çıkmaya veya bir yere gönderilecek elçiye işarettir.


Diyanet: Rüyanızda büyük bir demir sandık aldığınızı veya size verildiğini görmeniz; sizin evleneceğinize, rüyanızda sandığınızın kırıldığını veya kaybolduğunu görmeniz; eşinizin vefat edeceğine işarettir.


Nablusi: Rüyada görülen sandık, kadın yahut güzel bir cariyeye delalet eder. Sandık görmek, rüya sahibinin evine, hanımına ve dükkanına delalet eder. Sandık görmek bekar kimse için evlenmeye, fakir için de zenginliğe delalet eder.
Yolculuk sandığı da sefere çıkmaya veya bir yere gönderilecek elçiye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Kirmani bu rüyayı zevceyle yorumluyor. Bir rivayete göre rüya, mevki ve itibardır. Büyük ve yeni bir demir sandık aldığını gören; ya evlenir yahutta makam sahibi olur. Tahta sandık, tabirde biraz daha hafiftir. Sandığının kırıldığını veya kaybolduğunu görenin karısı ölür yahut gözden düşer. Yerini kaybeder.
Cafer-i Sadık diyor ki: Sandık rüyası; makam, itibar ve güzel zevcedir.