Rüyada Şalgam görmek

Rüyada Şalgam görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kaba saba, boşboğaz bir köylü kadınına, üzüntü ve kedere ya da görüşüp konuşmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada şalgam görmek, sert, boş-bogaz köylü bir kadına işarettir.Bazı tabirciler şalgam, keder ve üzüntüye işarettir, dediler. Rüyada şalgam görmek, köylü bir kadına işarettir. Şalgamın bittiğim görse, o biten Şalgamlar rüya sahibinin ölecek çocuklarına işarettir.


Diyanet: İbn-i Sîrin'in yorumuna göre: Rüyanızda şalgam görmeniz; sizin keder ve üzüntüye maruz kalacağınıza, rüyanızda şalgamı yediğinizi görmeniz; daha büyük sıkıntılara uğrayacağınıza, rüyanızda elinizde bir şalgam olduğunu ve onu yediğinizi görmeniz; darlığa düşeceğinize yorumlanır.


Nablusi: Rüyada şalgam görmek, sert, boşboğaz köylü bir kadına delalet eder. Bazı tabirciler şalgam, keder ve üzüntüye delalet eder, dediler. Eğer şalgam bitmişse, onlar üzüntülü çocuklardır.
Rüyada şalgam görmek, köylü bir kadına delalet eder. Şalgamın bittiğini görse, o biten şalgamlar rüya sahibinin ölecek çocuklarına delalet eder. Şalgam görüşüp konuşmaya da delalet eder.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin'e göre bu rüya, üzüntüye işarettir. Yemek, daha büyük bir kedere delalet eder.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Pişmiş şalgam yemekte, beis yoktur. Rüyasında yanındaki şalgamı uzağa attığını veya şalgamlardan uzakta olduğunu gören, sıkıntıdan kurtulur.