Rüyada Pırasa görmek

Rüyada Pırasa görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Pırasa görmek sağır bir kimse tarafından gelecek mala, pırasayı çiy yemek haksızlıkla mal edinmeye, pişmiş pırasa yemek tövbe ederek haram mal kazanmaktan vazgeçmeye, pırasa almak pişman olacağı bir söz söylemeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada pırasa görmek sağır bir kimse tarafından kazanılan mala işarettir. Bazı tabirciler, rüyada pırasa yediğini gören kimse zulüm veya hırsızlıkla kötü bir mal yer. Eğer pırasa pişmiş olursa o kimse tövbe eder ve haram olan maldan geri döner. Rüyada pırasa aldığını gören kimse pişmanolacağı bir söz söyler.


Diyanet: Rüyada pırasa görülmesi sarımsak gibi tabir olunur, başka tabire göre bir kimsenin rüyasında pırasa görmesi; o kimseni dedikodu yapacağına ve yalan söyleyeceğine, kişinin rüyasında pırasa yediğini görmesi; zulüm ve hırsızlıkla mal elde edeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında pırasa satın aldığını görmesi; o kimseni dostları ve yakınları hakkında sarfettiği sözlerden dolayı büyük bir pişmanlık duyacağına delalet eder


Nablusi: Rüyada pırasa görmek sağır bir kimse tarafından meydana çıkacak rızka delalet eder. Bazı tabirciler, rüyada pırasa yediğini gören kimse zulüm veya hırsızlıkla kötü bir mal yer. Eğer pırasa pişmiş olursa o kimse tevbe eder ve haram olan maldan geri döner. Rüyada pırasa aldığını gören kimse pişman olacağı bir söz söyler.


Seyyid Süleyman: Bkz. Sarmısak.