Rüyada Mercan görmek

Rüyada Mercan görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Çok mala; güzel, mesture ve iffetli kadına, Boncuk ve mercandan yapılmış gerdanlık Allah Teala'nın yasak ettiği şeylere delalet eder.


Diyanet: Rüyada mercan görülmesi; eş veya evlatla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kırmızı bir mercan görmesi; o kimsenin bir evladı olacağına, kişinin rüyasında üzerinde mercan taşıdığını görmesi; o kimsenin mal ve nimete nail olacağına işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında kendisine bir başkasının mercan verdiğini görmesi; o kimsenin malından istifade edeceğine, kişinin rüyasında bir mercan satın aldığını görmesi; o kimsenin bir hanımla (bir beyle) evleneceğine delaletle yorumlanır.


Nablusi: Rüyada mercan görmek, çok mala, güzel, beyaz ve mesture bir cariyeye delalet eder. Mercan ve boncuktan boyun bağı Allah (C.C.)'ın nehyettiği şeye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada mercan görmek; zevce ve evlatla tabir olunur.
Kirmani'ye göre, mercan evlattır. Ne kadar kırmızı, temiz ve parlaksa; çocuk o derece güzel olur. Üzerinde mercan taşıyan, mal ve ni'met sahibi olur.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Mercan; bol mal ve güzel cariyedir. Birinin kendine mercan verdiğini gören, onun servetinden faydalanır. Mercan satın alan, çok güzel bir cariye alır.