Rüyada Manifaturacı görmek

Rüyada Manifaturacı görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Fakirlikten so a zenginliğe, dünyalık ve rızka, bekar için evlenmeye delalet eder.


Molla Cami: Manifaturacı, sattığı şey karşılığında bir şey almadığınıgörürse, insanlar arasında güzel, hoş ve çokça iyiliği olan bir insan olmakla tabir edilir. Sattığı mal karşılığında para alsa, yaptığı amel ve iyilik, riyaya ve ayrıca bunların sevabını götürecek bir söz şöylemesine işarettir. Manifaturacı görmek, rızka, fakirlikten so a zenginliğe, bekar ise evlenmeye işarettir.


Diyanet: Rüyada manifaturacı görülmesi; sattığı şey karşılığında bir şey almadığını görürse, insanlara arasında güzel, hoş sanatları ve çokça iyiliği olan bir insana yorumlanır.


Nablusi: Manifaturacı, sattığı şey karşılığında bir şey almadığını görürse, insanlar arasında güzel, hoş sanatları ve çokça iyiliği olan bir insan olmakla tabir edilir. Sattığı mal karşılığında para (dirhem - gümüş) olsa, yaptığı amel ve iyilik, riyaya ve ayrıca bunların sevabını götürecek bir söz söylemesine delalet eder. Sattığı malın karşılığında dinar, altın aldığını görürse, yaptığı iyilik ve işi istemiyerek yapar. Çünkü müşteri altın ve gümüşten (dirhem ve dinardan), dedikodudan muzdarip olur.
Rüyada tartmak, rüşvete ve ödenmesi zarurî olan şeye (borca) delalet eder. Manifaturacı görmek, rızka, fakirlikten sonra zenginliğe, bekar ise evlenmeye delalet eder.