Rüyada Lahana görmek

Rüyada Lahana görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kaba yaratılışlı, taş kalpli bir kimseye, hoş olmayan şeylere, Elinde lahana yaprakları görmek, elde ettiği şeye yumuşak bir yöntemle nail olacağına delalet eder.


Molla Cami: Rüyada lahana görmek kalbi kah kaba bir adama işarettir. Bir kimse rüyada elinde lahana yapraktan olduğunu görse, istediğini elde edeceğine işarettir.Lahana görmek bütün insanlar ve bahusus ticaret ehli için hoş değildir. Lahanaları pazara götürenleri görmek, şiddete işarettir.


Diyanet: Rüyada lahana görülmesi gizli mala ve sırra işaret eder. Rüyanızda lanana aldığınızı ve keserek yediğinizi görmeniz; sizin başkalarının sırlarını öğrenmeye çalışacağınıza ve elinize gizli mal geçeceğine dalalet eder. Rüyanızda bir yerde lahana yapraklarının sararmış olduklarını görmeniz; hafif bir rahatsızlığa yakalanacağınıza ve sakladığınız paralardan bu rahatsızlığınız için harcayacağınıza, rüyanızda kendi bahçenizden bir lahana keserek evinize getirdiğinizi görmeniz; sizin sır saklamakla tanınacağınıza yorumlanır.


Nablusi: Rüyada lahana görmek bedeni ve kalbi katı kaba bir adama delalet eder. Bir kimse rüyada elinde lahana yaprakları olduğunu görse, bir şey istediğine ve katılık göstermeksizin ona nail olacağına delalet eder. Lahana görmek bütün insanlar ve bahusus ticaret ehli için hoş değildir. Asma üzüm ve lahanaları pazara götürmek için uğraşanları görmek, şiddete delalet eder.


Seyyid Süleyman: Lahana görmek; gizli mala ve rüya sahibinin sırrına delalet eder. Lahana yediğini gören, başkalarının sırrına vakıf olmaya çalışır. Lahana yapraklarının sarardığını gören, hafif bir hastalık geçirir ve sakladığı malını bu sebeple harcar. Bostandan lahana koparıp evine götüren; sır tutmasıyla tanınır.