Rüyada Kuvvet görmek

Rüyada Kuvvet görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kişinin kendini güçlü görmesi onun fazilet ve meziyetine, din ve dünyasına ait kuvvete, Kuvvetli olduğunu görmek bazen güçsüzlüğe, Güçsüzlükten so a kuvvetli olduğunu görmek hastalığın artmasına ve uzamasına; ancak, sonuçta hayra ermeye ve uzun ömre dellalet eder.


Molla Cami: Rüyada güçsüzlükten so a kendisini kuvvetli hissetmek hastalığın uzamasına ve artmasına delildir. Ancak, rüya sahibinin hayra erişmesi ve uzun bir ömre nail elması ümit edilir. Rüyada tabirciler, kendisinin kuvvetli olduğunu gören kimse, güçsüzleşir dediler.


Nablusi: Rüyada güçsüzlükten sonra kendisini kuvvetli hissetmek hastalığın uzamasına ve artmasına delildir. Ancak, rüya sahibinin hayra erişmesi ve uzun bir ömre nail olması ümid edilir.
Rüyada çok kuvvetli olduğunu görse — onun bu rüyası salih amellere veya dünya metaına delalet ettiği takdirde — o kimsenin gördüğü kuvvet onun din ve dünyasında olan kuvveti, fazileti ve meziyetidir. Bazı tabirciler, kendisinin kuvvetli olduğunu gören kimse, güçsüzleşir, dediler.