Rüyada Küp görmek

Rüyada Küp görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Adi küp zina eden kadına, Küp evin idaresine, mahzenine, dekkana, hamile kadına, Şarap küpü hazine bulmaya, İçinde su bulunan küp zengin ama hüzünlü bir kadına, İçinde sirke bulunan küp takva ehli insana, İçinde kaymak bulunan küp artarak bereketlenen maala, İçinde tarhana bulunan küp hastalıklı bir kimseye, Su küpü ( yahut damacana) karı veya kocaya, evin idaresine, mahzene yahut dükkana, Elinde küpün kırılması hanımı boşamaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada küp görmek, hanıma ve mal yığmaya işarettir. Rüyada görülen küp, evin idarecesine, onun mahzen ve dükkanına ve gebe hanımına işarettir. Küp, hür bir kadındır. Ondan su içmek için su istediğini ve onu görse, hile ile bir mal elde eder ve o malı hanımına emanet eder. Şarap küpü, hazine bulmaktır, içinde su bulunduğu halde bir evin içindeki küp, zengin ve gamlı bir kadındır Yol, üzerinde yapılan musluktaki su küpü, Allah yolunda çok infakta bulunan bir adamdır, içinde sirke olan küptakva sahibi bir adamdır. İçinde kaymak olan küp, mal sahibi bir adamdır. içinde tarhana olan küp hasta bir kimsedir. Rüyada bir küpün kırıldığını gören kimse hanımını boşar.


Nablusi: Rüyada görülen küp, zina eden kadındır. Her küpün tabiri onun kıymetine göredir. Küp evin idarecisine, onun mahzen ve dükkanına ve gebe hanımına delalet eder. Su fıçısının tabiri de küpün delalet ettiği şey ile tabir edilir.
Küp, hür bir kadındır. Ondan su içmek için su istediğini ve onu bir küpe döktüğünü görse, hile ile bir mal elde eder ve o malı hanımına emanet eder.
Şarap küpü, hazine bulmaktır. İçinde su bulunduğu halde bir evin içindeki küp, zengin ve gamlı bir kadındır. Yol, üzerinde yapılan musluktaki su küpü, Allah yolunda çok infakta bulunan bir adamdır.
İçinde sirke olan küp takva sahibi bir adamdır. İçinde kaymak olan küp, artıcı ve fazlalaşıcı mal sahibi bir adamdır. İçinde tarhana olan küp hasta bir kimsedir.
Rüyada elinde bir küpün kırıldığını gören kimse hanımını boşar.


Seyyid Süleyman: Bu rüya evin hanımı ile tabir olunur.
Kirmani demiştir ki: Çöl ve sahrada küp görmek; defineye, evde küp görmek; zengin zevceye işarettir. Hane-sindeki küpün içindekilerden halkın faydalandıklarını gören, hayır yapmak üzere mal toplar.