Rüyada Korkmak görmek

Rüyada Korkmak görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Molla Cami: Rüyada korkmak, emniyet ve kurtuluştur. Korkmak tövbeyeişarettir. Bazdan da bir kimse rüyada korktuğunu ve korkudan kaçtığını görse başkanlığa nail olur. Korkuyu beklediğini gören kimse harpde bulunur. Bir kimse korktuğunu ve birisinin kendisine "Korkmak" dediğini görse, kör olur. Rüyada kendisinin Allah Teala (C.C.) Üe korkutulduğunu kendisinin de korkmadığını görse, korkutan kimse kurtulmuş ve hayra nail olmuştur.Korkutulan da kötü ve zararlı şeylere girer.


Nablusi: Rüyada korkmak, emniyet ve kurtuluştur. Korkmak tevbeye delalet eder. Çünkü her korkan tövbe eder. Bazıları da bir kimse rüyada korktuğunu ve korkudan kaçtığını görse reisliğe nail olur. Korkuyu beklediğini gören kimse harpde bulunur.
Bir kimse korktuğunu ve birisinin kendisine «Korkma! Sen ölmezsin ve geçime de muktedir olamazsın» dediğini görse, kör olur. Rüyada kendisinin Allah Teala (C.C.) ile korkutulduğunu kendisinin de korkmadığını görse, korkutan kimse kurtulmuş ve hayra nail olmuştur. Korkutulan da kötü ve zararlı şeylere girer.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin'e göre bu rüya, zafer ve yardımdır. Rüyasında korkan; zalimlerden kurtulur, selamet bulur. Emniyet içinde olur.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Dinden uzak bir insanın bu rüyayı görmesi, günah işleyeceğine ve zulmedeceğine işarettir. Bazı tabirciler tecrübeleriyle bu rüyanın çok iyi olduğunu söylemişlerdir.


Guncel: Rüyada ilerlemekten korktuğunu görmek, evde ve işte sıkıntı ve başarısızlığa işaret eder.
Rüyada başkalarının korktuğunu görmek, bir arkadaşınızdan beklediğiniz yardım anlamına gelir. Ne yazık ki bu kişi kendi problemleriyle o kadar meşgul ki size pek bir faydası dokunamaz.