Rüyada Kömür görmek

Rüyada Kömür görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Ağaç kömürü hürmetli bir kimseye, maden kömürü rızık ve mala, Kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye, Yanıp kül olmuş kömür hükmü geçmiş söze, kaçırılmış fırsata, Kış mevsiminde görülen kömür mala, Kömür bazen zorluk ve sıkıntıya delalet edeer.


Molla Cami: Rüyada görülen ağaç kömürü, hürmetli bir kimsedir. Bazı tabirciler, haram maldır, bazılan da gelecek miktar, dediler. Bir kimse rüyada kömürün içinde ateş olduğunu görse, malı zorla alınmış bir adama işarettir. Yanıp kül olmuş ve kendisinden faydalanılamayan kömür, esasen batıl bir işe işarettir. Küçük kömüre ihtiyacı olan kimsenin büyük kömür görmesi, üzüntü, keder, meşakkat ve durumunun güç olmasına işarettir.Kömürün büyügüne ihtiyacı olan kimsenin ufak kömür görmesi, malın bozulmasına işarettir. Kış gününde görülen kömür, mal iie tabir edilir.


Nablusi: Rüyada görülen ağaç kömürü, hürmetli bir kimsedir. Bazı tabirciler, haram maldır, bazıları da sultan tarafından gelecek rızıktır, dediler.
Bir kimse rüyada bir kömürün içinde ateş olduğunu görse, sultanın gazabına uğramış ve malı zorla alınmış bir adama delalet eder. Yanıp kül olmuş ve kendisinden faydalanılamayan kömür, esasen batıl bir işe delalet eder. Küçük kömüre ihtiyacı olan kimsenin büyük kömür görmesi, üzüntü, keder, meşakkat ve durumunun güç olmasına delalet eder.
Kömürün büyüğüne ihtiyacı olan kimsenin ufak kömür görmesi, malın bozulmasına delalet eder. Kış gününde görülen kömür, mal ile tabir edilir.
Rüyada kendisine bir Arap köle hediye ettiğini görse, o adam birisinin o kimseye bir çuval kömür bağışlar. Bazı tabirciler, kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada ağaç kömürü görmek, haram mal ile tabir olunur. Ateş üzerine kömür koyarak yaktığını gören, devlet hizmetinde bulunur. Bu sayede mal ve şeref kazanır. Kömür bulduğunu, aldığını yahut birinin kendisine kömür verdiğini görenin eline haram mal geçer. Birine kömür veren veya satan, haramı harcar.
Kirmani demiştir ki: Odun kömürü; devlet başkanı veya yardımcıları sayesinde mal ve ni'met elde etmektir. Rüyasında elbisesinin yahut bir organının kömürden dolayı siyah olduğunu gören, hükumetten zarar görür. Müşkülat çeker. Güçlüklerle karşılaşır.
Maden kömürü, taş gibi tabir edilir. Fakat, maden kömürü yakılarak fayda sağladığı için, bazı yorumcular tarafından mal ve ni'metle tevil edilmiştir.