Rüyada Kırba görmek

Rüyada Kırba görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Rızka, yolculuğa, ticaret ve sanat erbabı için başarı ve genişliğe delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Su Kabı.)


Molla Cami: Rüyada görülen kırba, rızka, bazen de yolculuğa işarettir. Eğer kırba yeni olursa, yaşayış ve sefada meydana gelecek bulanıklığa işarettir. Eğer kırba eski olup, su damlatırsa, harbe işarettir. Kırba, şerefli bir ticaret, sanatkar (meslek sahibi) için de geniş, yüksek ve büyük bir iştir.


Nablusi: Rüyada görülen kırba, Ashab-ı rivayetten imam olan kimseye delalet eder. Bazan kırba rızka, bazan da yolculuğa delalet eder. Eğer kırba yeni olursa, yaşayış ve sefada meydana gelecek bulanıklığa delalet eder. Eğer kırba eski olup, su damlatırsa, harbe delalet eder.
Kırba, sultan için adalet ve insafla büyük mal biriktirilen bir vilayettir. Kırba, su için genişlik ve ittisaf ile şerefli bir ticarettir, sanatkar için de geniş, yüksek ve büyük bir iştir.


Seyyid Süleyman: Rüyada kırba görmek; kendisine mal teslim edilen bir ihtiyarla tabir edilir. Kırbada su, şerbet vb. şeyler görmek; haramla helali ayırmaktır. Şarap ve emsali ise, haramla helale dikkat edip etmediği şüpheli bir adamı ifade eder.