Rüyada Kiler görmek

Rüyada Kiler görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kişinin içinde gizlediği iyi ve kötü niyetlere, ahlak ve tabiatının güzellik ve çirkinliğine, Kullanılmayan kiler niyet ve istek yenilemeye, Kiler bazen hileli işe yahut hileyi amaçlayan söz ve davranışlara delalet eder.


Molla Cami: Rüyada kibrit görmek, meşakkat ve mihnetten so a elde edilecek mala işarettir. Bekar kimse için kibrit görmek, hanıma, cahil için ilme, fakir için zenginliğe işarettir.


Nablusi: Rüyada kiler görmek, rüya sahibinin başkasına yapacağı hileye veya bir kimsenin kahrından korkmasından dolayı ona sözle yapacağı hileye delalet eder. Bazan da rüya sahibinin içinde gizlediği iyi ve kötü şeylere, ahlak ve tabiatının güzellik ve çirkinliğine delalet eder.
Evinde kullanılmayan bir kiler olduğunu gören kimse, kendisiyle Allah (C.C.) arasında olan niyet ve arzusunun yenilenmesine delalet eder.
Kilerin güzelliği, rüya sahibinin, ahlak ve tabiatının güzelliğine, kötülüğü ise, rüya sahibinin batıl arzularına, ahlakının kötü oluşuna delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada kiler görmek; sır saklayan bir zevceyle tabir olunur. Kiler vb.ni boş görmek; ev kadının kendisinden istenen şeyi yerine getiremeyeceğine delalet eder.