Rüyada Keklik görmek

Rüyada Keklik görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Güzel ama geçimsiz kadına, tatlı ve güzel sözlü erkeğe, güleryüzlü kimseye, Keklik eti yemek yeni elbiselere, keklik almak güzel fakat huysuz bir kadınla evlenmeye, avlamak ise yetkili makama yakın kimselerden menfaat elde etmeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada dişi keklik, hür temiz bir kadına, yahut sözü güzel bir adama işarettir. Rüyada görülen keklik, güzel ve geçimsiz bir kadındır. Onu almakta bu kadınla evlenmeğe işarettir. Rüyada bir çok Keklik kuşu avladığını gören kimse, çok mal kazanır. Keklikler, kadınlara ve güler yüzlü insanlara işarettir. Rüyada keklik eti yediğini gören kimse, elbiselere nail otur.


Nablusi: Rüyada görülen Keklik, güzel ve geçimsiz bir kadındır. Onu almakta bu kadınla evlenmeğe delalet eder Rüyada bir çok Keklik kuşu avladığını gören kimse, sultana yakın bir takım adamlardan çok mal kazanır. Keklikler, kadınlara ve güler yüzlü insanlara delalet eder. Rüyada Keklik eti yediğini gören kimse, elbiselere nail olur.


Seyyid Süleyman: Bu rüya Kirmani'nin kavline göre, güzel zevce veya cariye ile yorumlanır. Bir keklik tuttuğunu gören, evlenir. Keklik satın aldığını gören, cariye alır yahut bir kızı olur. Keklik eti; yeni elbisedir. Bir kekliği kestiğini gören, bekar bir cariye edinir.