Rüyada Kazan görmek

Rüyada Kazan görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Varlıklı kimseye, zor ve çitin işleri halleden himmet sahibi insana, yönetici ile halk arasında vasıta olan kimseye ya da polise, Kacancı uzun ömre delalet eder.


Diyanet: Rüyanızda bir kazanda tatlı veya güzel yemeklerden birisinin bulunduğunu görmeniz; hanımınızın iyi birisi olduğuna, rüyanızda kazanda acı veya kötü bir şey görmeniz; hanımınızın kötü ve fena huylu birisi olduğuna delalet eder. Sâlimî'nin yorumuna göre: Rüyada kazan görülmesi; hizmete işaret eder. Rüyanızda bir kazanda yemek pişirdiğinizi görmeniz; güç ve zor işleri başaran bir hizmetçi veya memurla tabir olunur. Rüyanızda bir kazancı görmeniz; ömrünüzün uzun olduğuna delaletle tabir olunmaktadır.


Nablusi: Rüyada kazan görmek, Hıristiyan neslinden ev işlerini yürüten ve durumları ile ilgilenen bir kimsedir. Eğer kazan bakırdan ise, o kimse Yahudi neslinin en kuvvetli ve zenginlerindendir. Onun zenginliği ise, kazan içinde pişen şeyin miktarı ve nev'ine göredir.
Kazan, elinde güç ve müşkül işler neticelenen mütevelliye ve melikle tebaası arasında vasıta olan kimseye veya polis memuruna delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada kazan görmek; o evin erkeğine ve kadınına işarettir. Kazanda tatlı, güzel bir yiyecek görmek; hane sahibinin hayırlı ve faydalı bir insan olduğuna delalettir. Kazandaki yiyecek acı ise, o evin sahipleri kötü huyludur.