Rüyada Kaybolmak görmek

Rüyada Kaybolmak görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Nasibin azalmasına; kalabalık içinde kaybolmak ilim ve dünyalığı ile insanlara yararlı olup, onlar nezdinde şöhret bulmaya, Kaybolmuş kimse görmek garip birine yahut kişinin kendini dünyaya vererek erdemlerini yitirmesine, Kişinin eşya yahut elbiselerin kaybolması bunları yitirmesine delalet eder.


Molla Cami: Alim bir kimse rüyada halk arasında kaybolduğunu görse, oalimin ilminden halkın faydalanmasına ve şöhretinin yayılmasına işarettir. Kaybolmak, bazen de nasibin noksanlığına işarettir. Rüyada bazı elbiseleri veya evi kaybolduğunu gören kimsenin malik olduğu şeylerin ondan gitmemesine işarettir. Bir kimse rüyada bütün elbiselerininkaybolduğunu görse, ona gelecek şerrin gitmesine işarettir.


Nablusi: Alim bir kimse rüyada halk arasında kaybolduğunu görse, o alimin ilminden halkın faydalanmasına ve şöhretinin yayılmasına delalet eder. Kaybolmak, bazan da nasibin noksanlığına delalet eder. Rüyada bazı elbiseleri veya evi kaybolduğunu gören kimsenin malik olduğu şeylerin ondan gitmemesine delalet eder.
Bir kimse rüyada bütün elbiselerinin soyulduğunu görse, ona gelecek şerrin gitmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bkz. Zayi.


Guncel: Birinin kaybolduğunu görmek, özellikle de onları bulmak isterken, gerçekten de yitirdiğiniz bir şeyleri arıyor olduğunuz anlamına gelir. Bu rüya içinde bulunduğunuz hayattan uzaklaşma isteğinizin de bir dışavurumu olabilir.