Rüyada Kalça görmek

Rüyada Kalça görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Kadın kalçası, o kadının dünyalığına; Toplu kalça varlıklı, zayıf kalça yoksul kadına, Erkeğin kalçasını görmek üzüntü ve keder, Kalçası üzerinde sürünmek acze ve çaresizliğe delalet eder.


Molla Cami: Rüyada kalça, erkeğin hanımının malıyla tabir edilir. Eğer gördüğü kalça çok büyük ise, hanımının malının çok olduğuna işarettir. Kalçalarının büyük olduğunu gören kimse, hanımının malıyla yükselir ve onun malından kocasına bir hayır erişir. Bir kimse rüyada bir adamın kendisine kıçını açtığını görse, o adam o kimseyi faydalı ve yağlı yemeklerle besler, so a ondan yüz çevirir. Bir kimse bir adamın kıçını görse, o kimse o adam yüzünden perişan bir hale düşer. Eğer kıçını gördüğü kimse tanımadığı birisi ise, o kimse asla hatırına gelmediği ve tahmin edemediği bir yerden perişanlığa uğrar.


Diyanet: Rüyanızda kalçalarınızın büyük olduğunu görmeniz; karınızın malı ile yükseleceğinize ve dolayısıyla işinizi büyüteceğinize, rüyanızda bir kişinin size kalçasını gösterdiğini görmeniz; o kimsenin size büyük ziyafet çekeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir adamın kalçasını görmeniz; o adam yüzünden çok kötü durumlara düşeceğinize, eğer kalçasını gördüğünüz kimse tanımadığınız bir kişi ise; hiç beklemediğiniz bir yerden zarar göreceğinize ve dolayısıyla perişan olacağınıza işaret eder.


Nablusi: Rüyada büyük kalça, erkeğin hanımının malıyla tabir edilir. Eğer gördüğü kalça çok büyük ise, hanımının malının çok olduğuna delalet eder.
Kalçalarının büyük olduğunu gören kimse, hanımının malıyla yükselir ve onun malından kocasına bir hayır erişir.
Bir kimse rüyada bir adamın kendisine kıçını açtığını görse, o adam o kimseyi faydalı ve yağlı yemeklerle besler, sonra ondan yüz çevirir.
Bir kimse bir adamm kıçını görse, o kimse o adam yüzünden perişan bir hale düşer. Eğer kıçını gördüğü kimse tanımadığı birisi ise, o kimse asla hatırına gelmediği ve tahmin edemediği bir yerden perişanlığa uğrar.
Kıç üzerinde süründüğünü gören kimse, aciz ve çaresiz kalır.


Seyyid Süleyman: Bu rüya kazanç, mal, iş, menfaat ve geçimle tabir olunur.
Kirmani demiştir ki; Mak'adında acı veren bir şey gören, musibete düşer. Bir mak'adı diliyle yalayan, dinden uzak birini över. Makadını sağlam ve temiz gören, devamlı bir işe sahip olur ve menfaat bulur. Kalçasının büyüdüğünü görenin karı ve malı artar. Küçülmesi ise, bunun tersidir. Makadında yara, çıban gibi bir şey görüp, üzerine oturamayan; işinde sebat edemez. Kalıcı olmaz. Memursa azledilir, tüccarsa zarara uğrar. Mak'adına diken veya iğne battığını gören, işinde kıskanç birinin şerrine uğrar. Çamurlu pis bir yere oturduğu için kalçasının bulaştığını gören; harama meyleder.
Salimi demiştir ki; Rüyada oturak yeri (dübr) görmek; para kesesi, mahzen, mal, dükkan ve rahat bir makamla tabir olunur. Buradan münasip olmayan bir şeyin çıktığını yahut girdiğini görmek; hayırsızdır. Güzel bir koku çıkması ise, halk arasında iyi bir isim yapıp övülmeye delalettir. Fena koku tersidir.
Bu organını ve etrafını temiz görmek; şerefli bir makamla tabir edilir. Pis görmek, bunun aksidir. Burada yara ve çıban görmek; yorgunluk ve geçim sıkıntısıdır. Büyük görmek ise, zenginliktir. Çok küçük olması ticarette zarardır. İki mak'adı olanın; menfaat sağlayacağı iki işi olur. Bu organının önde olduğunu görenin, işi, geçimi ve geçim usulü değişir.
Kirmani'ye göre mak'ad (dübr) görmekte beis yoktur. Rüya sahibi ihtiyacından kurtulur.