Rüyada Kafes görmek

Rüyada Kafes görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Evlenmeye, hapse, eve, beşiğe; iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa, Kafesçi gardiyana, yapı ustasına, nikah memuruna, meslek ehli birine, öğretmene yahut görücüye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen kafes, hapse, bazen, küçük çocuklar için beşiğe işarettir. Kafes, evdir. Basını bir kafese sokarak sokaklarda yürüdüğünü gören kimse, evini satar. Kafes, işlerin müşkilata düşmesine ve işlerin bazısının bazısıyla durgunluk peyda etmesine işarettir. Kafes evlenmeye de işarettir.


Diyanet: Rüyada kafes görülmesi hayırla yorumlanmaz. Rüyanızda içinde tavuk ve benzeri hayvanların beslendiği bir kafes görmeniz; sizin ev sahibi olacağınıza, rüyanızda böyle.bir kafes satın aldığınızı görmeniz; bir ev satın alacağınıza yorumlanır. Rüyanızda satın aldığınız bir kafesin içine tavuk koyduğunuzu görmeniz; aile fertlerinizi o mıntıkaya taşıyacağınıza, rüyanızda böyle bir kafesi başınıza alarak çarşıda dolaştığınızı görmeniz; sizin evinizi satacağınıza işaret eder. Rüyanızda bir kafeste kuş olduğunuzu ve oradan kaçmak istediğinizi görmeniz; eşinizin sizden memnun olmadığına, rüyanızda bir yolunu bularak kafesten uçup gittiğinizi görmeniz; eşinizin evinizi terk edeceğine delalet eder. Rüyanızda içinde kuş olduğu halde ikinci bir kuşun kafese gelip girdiğini görmeniz; evinize bir hizmetçi alacağınıza, rüyanızda bir kafeste iki kuşun birbiriyle kavga ettiklerine görmeniz; eşiniz ile hizmetçinizin aralarında kavga edeceklerine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada görülen kafes, hapse, bazen, küçük çocuklar için beşiğe delalet eder. Kafes, ev'dir. Bundan dolayı rüyada bir tavuk ve bir de kafes aldığını gören kimse, bir cariye satın alır ve onu başka bir evde oturtur.
Başını bir kafese sokarak sokaklarda yürüdüğünü gören kimse, evini satar ve ona şahitler şehadet eder.
Kafes, işlerin müşkilata düşmesine ve işlerin bazısının bazısıyla durgunluk peyda etmesine delalet eder. Kafes evlenmeye de delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyada kafes görmek; hayra yorulmaz. Hapis ve sıkıntıyı temsil eder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki; içinde tavuk vs. barındırılan kafes; evle yorumlanır. Rüyasında böyle bir kafes alan, ev satın alır. Bu kafesin içine tavuk koyarsa, ailesini o eve nakleder. Böyle bir kafesi alıp, çarşıda dolaşan; evini satar. Kafesteki kuş, temsil ettiği adamın kötü haliyle tabir edilir.