Rüyada Kaburga Kemiği görmek

Rüyada Kaburga Kemiği görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Molla Cami: Rüyada görülen kaburga kemikleri, kadınlardır. Kaburgakemiklerinden birinde meydana gelen şeyin tabiri o şeyin kadınlarda meydana gelmesidir. Bazen de kaburga kemikleri rütbe ve yaşta farklı dostluk, sevgi ve birbirlerine uygun olan aile ve akrabalara işarettir. Kaburga kemikleri gizli işlere, dokumacılık için gerekli aletlere işarettir.Kaburga kemikleri, sineye çekilecek işkence, meşakkat, lezzet ve azaba işarettir. Rüyada kaburga kemiklerinin deri altından dışarıya çıkmış olduklarını gören kimseye yapılacak işkence ve şiddetten korkulur. Rüyada kaburga kemiklerinin büyüdüğünü veya kemiklerin üzerindeki et vederinin kalınlaştığını görse, rızka, şişmanlamaya ve hastalıktan şifa bulmaya işarettir. Rüyada kaburga kemiklerinin yok olduğunu gören kimse uyanıklık halinde aile yahut mal ve çocuktan kaburga kemiklerinin işaret ettiği kimseleri kaybolur. Bazen bu rüyayı gören hatalı bir iş yapar. Bazen de bu rüya yaşlanmaktan veya hastalıktan belinin bükülmesine işarettir. Rüyada kaburga kemiklerinden yediğini gören kimse aile ve akrabalarına yük olur veya evinin ağgaçlarını ya da kendisini soğuk ve sıcaktan örtenelbise v.s. şeylerini satar.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında kaburga kemiklerinin büyüyerek üzerindeki etlerin kalınlaştığını görmesi; rızık ve berekete, hasta ise şifa bulacağına, bir kişinin rüyasında kaburga kemiklerinin olmadığını görmesi; o kimsenin ev halkından birisinin öleceğine delalet eder. Rüyanızda kaburga kemiklerinden birisini yediğinizi görmeniz; evinizden bir kişinin gideceğine veya bahçenizden birkaç ağacın kesileceğine ya da üzerinizdeki elbiselerden birisinin yırtılıp yok olacağına yorumlanır.


Nablusi: Rüyada görülen kaburga kemikleri, kadınlardır. Kaburga kemiklerinden birinde meydana gelen şeyin tabiri o şeyin kadınlarda meydana gelmesidir. Zira kadmlar kaburgadan yaratılmışlardır. Kaburga kemikleri —çadır, direkleri, örtülere veya ev ve onun müştemilatı yahut tavanı ya da gemi ve onun kaburgaları gibi — karnın ihtiva ettiği şeyleri korumaktadır.
Bazan da kaburga kemikleri rütbe ve yaşta farklı dostluk, sevgi ve birbirlerine uygun olan aile ve akrabalarına delalet eder. Kaburga kemikleri gizli işlere, dokumacılık için gerekli aletlere delalet eder. Kaburga kemikleri, sineye çekilecek işkence, meşakkat, lezzet ve azaba delalet eder.
Rüyada kaburga kemiklerinin deri altından dışarıya çıkmış olduklarını gören kimseye yapılacak işkence ve şiddetten korkulur.
Rüyada kaburga kemiklerinin büyüdüğünü veya kemiklerin üzerindeki et ve derinin kahnlaştığını görse, rızka, şişmanlamaya ve hastalıktan şifa bulmaya delalet eder.
Rüyada kaburga kemiklerinin yok olduğunu gören kimse uyanıklık halinde aile yahut mal ve çocuktan kaburga kemiklerinin delalet ettiği kimseleri kaybolur.
Bazan bu rüyayı gören —doğruluğuna inandığı— hatalı bir iş yapar. Bazan da bu rüya yaşlanmaktan veya hastalıktan belinin bükülmesine delalet eder.

Rüyada kaburga kemiklerinden yediğini gören kimse aile ve akrabalarına yük olur veya evinin ağaçlarını ya da kendisini soğuk ve sıcaktan örten elbise v.s. şeylerini satar.