Rüyada İşten Çıkarılmak görmek

Rüyada İşten Çıkarılmak görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Molla Cami: Rüyada birisini işinden çıkarmak, boşanma karan veyameslekten diğer bir mesleke geçmektir. Bir kimse rüyada vazifeden alındığını ve yerine yaşlı birisinin tayin edildiğini görse, o kimsenin işleri yolunda gider. Kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildiğini görse, o kimseye bulunduğu düşmanları tarafından bir kötülük tezgahlanır.


Nablusi: Rüyada birisini işinden çıkarmak, hanım için verilen talaktır veya bir san'attan diğer bir sanata geçmektir. Kadından yapılan azil (korunma) rüya sahibinin malında israf yaptığına ve çoluk çocuğunu mahrum etmesine delalet eder.
Bazı tabirciler, —rüyada verilen söz işten çıkarılmaya delalet ettiği gibi— rüyada işten çıkarmak da, verilen söze delalet eder, dediler. İşten çıkarılmak arzu ettiği memuriyete de delalet eder. Bir kimse rüyada bir vazifeden alındığını görse, o kimseye o vazife verilir.
Vazifesinden alınmış bir kimse rüyada kendisini vazifesinden almak için melik tarafından bir elçi gönderildiğini görse, o kimse memuriyete tayin edilir.
Bir kimse rüyada vazifeden alındığını ve yerine yaşlı birisinin tayin edildiğini görse, o kimsenin işleri kuvvetli olur. Kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildiğini görse, o kimseye bulunduğu memuriyette bazı düşmanları tarafından bir fenalık erişir