Rüyada İstemek görmek

Rüyada İstemek görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Birinden bir şey istemek işte sebata, tahsil yapmaya; Kendinden üstün birinden bir şey istemek, istenen şeyi gerektirecek bir durumun ortaya çıkmasına, Varlıklı birinin ydksuldan bir şey istemesi, o zenginin cehennemde göreceği azaba, İstediği şeye kavuşşmak arzu edilenin hasıl olmasına, helal malla rızıklanmaya, fayladı şeye va kazanca; bekar için evlenleye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada alim veya hakimlerden hediye yoluyla bir şey istemek, alim ve hakimlere ihtiyaç duyulacak, hadiselerin çıkmasına işaret eder. Zenginin fakirden bir şey istemesi, o zengini yakacak cehennem ateşine işarettir. Rüyada bir kimseden bir şey istemek ve sormak, işinde sebat göstermeyeişaret eder. Rüyada birisinden bir şey istediğini gören kimse, talebe olur.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bir başkasından bir şey istediğini görmesi; hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir başkasından bir şey istemesi; o kimsenin istediği şeye göre tabir edilir. Rüyanızda bir başkasından para istediğinizi görmeniz; sizin hırçın bir kadınla (bir erkekle) tanışacağınıza işaret eder.


Nablusi: Rüyada alim veya hakimlerden hediye yoluyla bir şey istemek, alim ve hakimlere ihtiyaç duyulacak, hadiselerin çıkmasına delalet eder. Zenginin fakirden bir şey istemesi, o zengini yakacak cehennem ateşine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bkz. Talep.