Rüyada İsim Değişikliği görmek

Rüyada İsim Değişikliği görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Nablusi: Rüyada ismini değiştirdiğini gören kimsenin falının hayırlı olması ile tabir edilir. Rüya sahibi mutlu ve selametle olur. İsminin körlük ve aksaklık gibi afat isimlerinden birine döndüğünü gören kimse o belalara müptela olur.
Başka bir isimle çağrıldığını gören kimse, eğer çağrıldığı isim kötü bir isim ise büyük bir ayıp ve şiddetli bir hastalığına delalet eder. Eğer güzel bir isimle çağrıldıysa, bu ismin manasının güzelliği derecesine göre yüceliğe, şerefe ve keramete nail olacağma delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyasında ismini fena bir adla değiştirdiğini gören ve büyük bir ayıp yapar yahut hastalanır. İsmini daha iyisiyle değiştiren makam ve itibara kavuşur.
Bazı tabircilere göre, Abdurrahman ve Abdullah gibi Cenab-ı Hakk'a mahsus isimerden birini alan, Allah'ın yardımına mazhar olur. Rüyasında aldığı isim, Muhammed ve Yunus gibi büyük peygamberlere ait ise, yorum dindar-lar için müjde ve hayır, günahkarlar için gülünç duruma düşmektir. Adi hayvanlara ait bir isimle çağırıldığını görmek; cehalet ve fesada, kötülüğe, dinsizliğe işarettir. Yahudi ve hıristiyanlara mahsus bir isme sahip olmak; kötü bir hayata delalet eder. Bu rüyada, isimle hitapta bulunan kişinin nüfuz sahibi olması şarttır. Rüyayı görene seslenen itibarlı biri değilse; tabire lüzum yoktur.