Rüyada Hayvanlar görmek

Rüyada Hayvanlar görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Seyyid Süleyman: Rüyasında vahşi bir hayvana bindiğini ve onu istediği gibi sürdüğünü, itaat ettirdiğini gören, günahlarından kurtulur. Hayvan kendisine tabi olmazsa, günah işler. Vahşi hayvanın evine girdiğini gören, dine muhalif bir insanla beraber olur. Şayet eve giren hayvan avlanmışsa, rüya mal ve ganimetle tabir olunur. Kendisine avlanmış, vahşi bir hayvana sahip gönderilen; zahmet çekmeden kazanır. Vahşi bir hayvanı kestiğini gören, yabancı biri ile cima eder. Vahşi bir hayvan malik olduğunu gören, hayırsız adamlarla dost olur. Böyle bir hayvan tarafından çiğnenen zillete düşer, aşağılanır, ihanet görür. Eti yenen vahşi hayvanın organları; helal mal, eti yenmeyeninki; haram maldır.
Vahşi hayvanlara hizmet ettiğini gören, cahillere hizmet eder. Vahşi hayvanın kendisiyle konuştuğunu gören, itibar ve makam sahibi olur. Vahşi bir hayvan avlayan, mal ve ganimet kazanır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Vahşi bir hayvanın insana alıştığını görmek; hayır ve menfaattir. Ehil hayvanlardan birinin vahşileştiğini görmek; şerdir.


Guncel: Rüyada hayvan görmek, görülen hayvanın özelliklerine göre fiziksel özellikler, ilkel dürtüler ve cinselliği temsil eder. Hayvanlar, kişiliğin eğitilmemiş ve sosyal olmayan boyutlarını sembolize eder. Yani rüyada bir hayvanla mücadele etmek, kişiliğin içinde reddettiğiniz ve bilinçaltına bastırmak istenilen bir özellikle tabir edilir.
Hayvanların rüyada konuştuğunu görmek, bilginin fevkinde bilgelikle yorumlanır. Alternatif olarak, konuşan bir hayvan yapılabilecek her şeyi yapabileceğinizi gösterir.
Rüyada bir hayvanı kurtardığını görmek, o hayvanın temsil ettiği duygu ve karakteristiklerin kabul ettiğinizi söyler. Bu rüya aynı zamanda yetersizlik ve büyük bir kaybın üzüntüsünün de işareti olabilir.
Rüyada labaratuvar hayvanları görmek, kişiliğin bir parçasının bastırılmış olduğuna işaret eder. İsteklerinizi ve duygularınızı ifade edemiyor olabilirsiniz. Benzer şekilde, korkularınızı, seçimlerinizi ve inançlarınızı değerlendirmeye ihtiyacınız olabilir. Kendinize ket vurmamaya çalışın.