Rüyada Göğe Çıkmak görmek

Rüyada Göğe Çıkmak görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Molla Cami: Rüyada çıkmak, inmenin aksinedir. Bundan dolayı rüyada yüksek bir yere çıktığını gören kimse, çıktığı miktarca mevki ve itibardan düşer. Bazen de bu rüya, kendisine zulmetmeye işaret eder. Rüyada yıldızlara kavuşacak derecede gökyüzüne çıktığını ve geceleri kendisiyle yol tayin edilen yıldızlardan bir yıldıza döndüğünü gören kimse, yüksek bir mevkiye işarettir. Rüyada yükseğe çıkmak, şeref ve yükseklik, yüksekten aşağı inmek ise, zillet ve hakarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında yıldızlara kavuşacak derecede gökyüzüne çıktığını ve geceleri kendisiyle yol tayin edilen yıldızlardan bir yıldıza döndüğünü gören kimsenin yüksek bir mevkiye nail olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir dağa çıktığını görmesi; o kimsenin kedere maruz kalacağına ve bir yolculuk yapmasının muhtemel olduğuna işaret eder. Bir başka yoruma göre kişinin rüyasında bir dağa çıktığını görmesi; o kimsenin dağa çıktığı ve üzerinde durduğu nispette maksadına erişeceğine delalet eder.


Nablusi: Rüyada çıkmak, inmenin aksinedir. Bundan dolayı rüyada yüksek bir yere çıktığını gören kimse, —çıktığı miktarca — mevki ve itibardan düşer. Bazan da bu rüya, kendisine zulmetmeye delâlet eder.
Rüyada yıldızlara kavuşacak derecede gökyüzüne çıktığını ve geceleri kendisiyle yol tayin edilen yıldızlardan bir yıldıza döndüğünü gören kimse, yüksek bir mevkiye nail olur.
Bir kimsenin dağa çıkması, keder ve yolculuktur. Rüyada yükseğe çıkmak, şeref ve yükseklik, yüksekten aşağı inmek ise, zillet ve hakarettir. Bir kimsenin rüyada yokuş çıkması meşakkatla yükselmek ve saltanattır. Rüyada dağa çıktığını gören kimse, çıktığı ve üzerinde durduğu kadar maksadına kavuşur.
Rüyada insanın, dağ, yokuş, tepe, baca vs. gibi yerlere çıkması, arzu ettiği maksadına kavuşmasına delâlet eder. Bir kimsenin doğrudan doğruya düz bir şekilde göğe çıktığını görmesi, meşakkattir. Ve bu rüyada hayır yoktur.