Rüyada Deri Yüzmek görmek

Rüyada Deri Yüzmek görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

Nablusi: Rüyada bacaklarının derisini gayet ince bir şekilde yüzdüğünü gören kimseye bir hayır isabet eder. Veya o kimse bir kadınla evlenir. O kadın da kendi malını o kimseye bağışlar. Eğer o kadın o kimsenin kabilesinden olursa, birbirlerile olan akrabalık bağları daha da yakınlaşır. Bazı tabirciler, rüyada kendi derisini yüzdüğünü veya yüzüldüğünü gören kimsenin, malından ayrılacağına ve malının elinden çıkacağına delalet eder. Eğer bu rüyayı gören hasta ise, onun ölümüne ve dünyadan ayrılacağına delalet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyasında birinin derisini yüzen, onun malını alır. Başkası tarafından derisinin yüzüldüğünü görenin malını, o şahıs alır.
Bu rüyanın iki yorumu daha vardır. Bunlar; mazlum (zulme uğramak) yahut mücrim yani günahkarlık olarak ifade edilir. Birisinin yüzülmüş olduğunu görmek mal kaybıdır. Sağ elinin derisini yüzmek; erkek kardeşin malını gasp etmektir. Sol elin derisini yüzmek ise, kızkardeşin malını almaktır. Ayaklarının derisini yüzmek; akraba malına tamah etmeğe işaret eder. Karısının derisini yüzen, onun malını yer.