Rüyada Demir görmek

Rüyada Demir görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demirre istediği şekli kolaylıkla vermek zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eeritmek halkın diline düşmeye, Demirden mamül eşya menfaate, Demir yığını bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder


Molla Cami: Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir.Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten so a yine kuvvettir.Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer.Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer.Demiri,dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir mıllete zarar verir.Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir.Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir.Demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür.Demir erittiğini gören kimse, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.


Diyanet: Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demire istediği şekli kolaylıkla vermek; zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek; zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eritmek; halkın diline düşmeye, Demirden mamul eşya; menfaate, Demir yığını; bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder. Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir. Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten sonra yine kuvvettir. Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer. Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer. Demiri, dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir millete zarar verir. Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir. Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir. Demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür.Demir erittiğini gören kimse, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.


Nablusi: Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir.
Demiri aldığım gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten sonra yine kuvvettir.
Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer. Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, mihnet ve güçlük altına girer. Demiri, dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir kavme zarar verir ve gıybetlerini yapar.
Rüyada bir yere biriktirilmiş demir, kalay ve tunç gibi şeylere rastgeldiğini gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir. Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe nail olur.
Demir ve bakırı erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür. Demir erittiğini gören kimse halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.
Rüyada demirden, yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir. Rüyada görülen keser, demir kürek ve iki yüzlü balta gibi şeyler insanın hizmetçisi veya ücretidir. İyilik ve kötülükten bu aletlerde görülen şeyler hizmetçi ve ücrete aittir.' Bir demire malik olduğunu gören kimse güçlük ve sıkıntı ile rızka nail olur. Çünkü demiri madenlerden kesip ayırmada güçlük vardır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin'e göre işlenmiş demir; hizmetçiye, işlenmemişi ise, eşya ve uzun ömre işarettir. Rüyasında demir madenini kazdığını veya taştan demir çıkardığını gören; meşakkat çeker. Demir eriten, halkın aleyhinde konuşur.
Kirmani için bu rüyanın yorumu şöyle: Rüyasında bir yerde toplu halde demir bulan, malından hayır görür. Dilediğini elde edecek güce erişir. Elindeki demirin yumuşadığını gören; büyük mülke ve bol rızka sahip olur. Demir döğen, hayret edilecek bir iş yapar.