Rüyada Davulcu görmek

Rüyada Davulcu görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Doğru yahut yanlış haber getiren insana, Davul sesi cimri kimseye, İnsanları kötü işlere çağıran kimseye delalet eder.


Molla Cami: Davulcu görmek, haberleri getirip-götüren kimseye. bazen de kulunç hastalıgına işarettir.Bazı tabirciler davulcu, asılsız haberleri veren kimsedir, dediler.


Diyanet: Rüyada davulcu görülmesi; haber getirip-götüren kişi ile tabir edilir. Bazı yorumculara göre: Davul sesinin görülmesi; aslı olmayan birtakım yalan haberleri yayan kimseye veya boş yere halkı başına toplayıp kavatlık yapan kimselere işaretle tabir olunur.


Nablusi: Davulcu görmek, haberleri getirip - götüren kimseye bazan da kulunç hastalığına delalet eder. Davulcu, padişaha mensup korkunç bir kimsedir. Davulcu, insanın arkası ile de tabir edilir. Bundan dolayı rüyada davulcuyu gören kimse birisinin arkasını görür. Bazı tabirciler davulcu, asılsız haberleri veren kimsedir, dediler. Bazıları da boş yere halkı başına topladığından dolayı kavata lık etmesine delalet eder, dediler.


Seyyid Süleyman: Heybetli bir görünüşü, ünlü bir ismi olan, ilim sahibi zannedilen fakat, aslında içi boş ve çok konuşan bir adamı ifade eder.