Rüyada Bağışlamak görmek

Rüyada Bağışlamak görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Suçundan ya da hatasından dolayı bir kimseyi bağışlamak o kimseye iyilik yapmaya, Biri tarafından bağışlanmak ondan gelecek iyiliğe, Devletin birini bağışlaması devletten gelecek atıfet ve ihsanlara, Birine bir tarla bağışlamak onu evlendirmeye, Bir araaba bağışlamak geçim vasıtası olacak bir şey vermeye, Bir şey bağışlamak bazen sadaka vermeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Rahmet Etmek.)


Molla Cami: Rüyasında birisine bir şey bağışladığını görmek, o kimseye ihsanda bulunmaktır. Ancak, birisine rüyada kadın takdim ettiğinı görmek iyi sayılmaz. Ev eşyası bağışlamak iyi söz işiteceğine, para bağışlamak zenginliğe alamettir.


Nablusi: Rüyada bir adama bir köle bağışladığını gören kimse, o adama bir düşman gönderir. Bir cariye bağışladığım görse, o kimsenin o adama ticari bir faydası dokunur. Eğer o adama erkeğe delalet edecek bir şey gönderse ve gönderdiği adamın da hamile bir hanımı olsa o kadm erkek bir çocuk doğurur. Eğer o adama kadına delalet edecek bir şey gönderse, o kadının hamlinin dişi olmasına delalet eder. Bağışlamak, sadaka vermeye de delalet eder.


Seyyid Süleyman: Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Bir kimseye bir şey bağışladığını gören, ona iyilik eder. Ancak köle hibe etmek, o şahsa düşman göndermektir.