Rüyada Attar Baharatçı görmek

Rüyada Attar Baharatçı görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Güzel bir adla anılma, övülme, ilim ve hidayettir. ( Ayrıca Bakınız; Güzel Koku.)


Molla Cami: Rüyada attar görmek, ölüm, abid, zahid ya da edip bir kimseye işaret eder. Attar görmek, ilim, hidayet, medhiye ve güzel bir şekilde anılmaya işaret eder.


Diyanet: Rüyada attar görülmesi iyiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisini attar olmuş görmesi; toplumun iltifatına, saygı ve hürmetine ve medhu senasına sebep teşkil eden bir işe girişeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir attar ile samimi olduğunuzu görmeniz; ahlâkınızın güzelliğine, cömertlik ve yardımseverliğinize delalet eder. Bir başka tabire göre rüyada attar görülmesi; sevinç ve huzura kavuşulacağına işaretle yorumlanır.


Nablusi: Rüyada attar görmek, ölüm, abid, zahid ya da edip bir kimseye delalet eder. Rüyada attarla oturup sohbet eden kimse, attarın delalet ettiği kimseden edeb öğrenir veya güzel bir medh'e, fe¬rahlık ve sevince erişir. Ancak bullarla tütsülenir ise, bu halde rüya mezkûr tabire delalet etmez. Çünkü buhar korkunç ve sıkıntılı bir şe¬kilde anılma ve övülmeye delalet eder. Bazı tabirciler, attar kuaför bir kadına delalet eder, dediler. Attar görmek, ilim, hidayet, medhiye ve güzel bir şekilde anılmaya delalet eder.