Rüyada Armut görmek

Rüyada Armut görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Kaynaklara göre sıralanmıştır.

Osmanlica bilen eleman lazim.. Tikla detaylari oku!

İhya: Hayra, mal ve nimete, Armudu mevsiminde yemek ve evinde armut görmek toplu mala, Mevsimi dışında armut yemek hastalığa, Armut ağacı bekar kız için evlenmeye, hamile kadın için erkek çocuğa delalet eder.


Molla Cami: Rüyada armut görmek, rüya sahibinin kavuşacağı mala işaret eder. Rüyada armut yiyen kimse mal ve nimete erişir. Armudu mevsiminde yemek hayra, mevsiminin dışında yemek haram mala işaret eder. Armut ağacı, hamile kadın için erkek çocuğa, bekar kız için kocaya işaret eder. Mevsiminin dışında görülen armut, hastalığa işaret eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında armut görmesi; o kimsenin servete kavuşacağı ile yorumlanır. Rüyada armut yenildiğinin görülmesi; mal ve nimetle tabir olunur. Armudu mevsiminde yemek hayra, mevsimi dışında yemek haram mala, ağacının görülmesi; eğer rüyayı gören hamile kadın ise; erkek çocuğa, kız için evlenmeye delalet eder. Hasta bir kimsenin rüyasında armut ağacı görmesi; o kimsenin öleceğine yorumlanır. Bir başka yoruma göre mevsimi dışında armut görülmesi; hastalık ile tabir edilir


Nablusi: Rüyada armut görmek, rüya sahibinin kavuşacağı mala delalet eder. Rüyada armut yiyen kimse mal ve nimete erişir. Bazı tabirciler armut, hastalıktır dediler. Bunda asıl olan hastalıkla beraber malla tabir edilmektir. Rüyada bir takım armutları elde gören kimse, toplu bir mala varis olur. Bazı tabirciler, armut hayra delalet eder. Çünkü o bozulmadan bir müddet durur, dediler.
Armudu mevsiminde yemek hayra, mevsiminin dışında yemek haram mala delalet eder.
Armut ağacı, elinden mal almak için ailesini idare eden Arap olmayan bir adamdır. Armut ağacı, hamile kadın için erkek çocuğa, bekar kız için kocaya delalet eder. Bazen da armut ağacı, hasta için onun ölümüne ve toprağa defnedilmesine delalet eder.
Mevsiminin dışında görülen armut, hastalık ve vereme delalet eder.


Seyyid Süleyman: Mevsiminde yeşil yahut kırmızı ve lezzetli bir armut yiyen, helal mal kazanır. Ekşi armut görmek; üzüntüye işarettir.
Cafer-i Sadık'a göre rüya şunların temsilcisidir: Helal mal, zenginlik, zevce, murat ve menfaat. Sulu armut yediğini gören, bir tacirden menfaat sağlar. Bir rivayete göre hangi cinsten olursa olsun armut rüyası mevsiminde mala işaret eder.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Armut görmek; maldır. Bir rivayete göre rüyasında armut gören kadın, hamile kalır.